Emanuela Zajusz's profile

Redesign strony muzeum

Redesign strony
internetowej muzeum
Kluczowe założenia
 
 
Informacje

Docelowo strona musi eksponować informacje kluczowe dla odwiedzających oraz ułatwić dostęp do bardziej szczegółowych.

Struktura

Cel jest taki sam, struktura ma być przejrzysta, logiczna. Najważniejsze informacje dostępne bez konieczności kliknięcia. Powierzchnia strony powinna być elastyczna jeśli chodzi o podział na działy – nie ma równowagi między ich aktywnością.

Kolorystyka

Strona ma oczarować osobę, która na nią trafi. Zwiększamy udział fotografii w jej wyglądzie. Układ największego zdjęcia „od krawędzi do krawędzi” wciągnie w głąb strony. Jest to element przyciagający i zatrzymujący uwagę.. Galerie zdjęć ekspozycji i wydarzeń nabiorą wagi przez lepszą ekspozycję, a treści bez materiału fotograficznego automatycznie będą generowały grafikę. Kolorystyka pozostanie spójna z identyfikacją wizualną, a opiera się ona na połączeniu miekkiej szarości z energetycznym żółcieniem Żółcień jest teraźniejszością w kontraście do przeszłości (nawiązanie do początków fotografii – wykonywanej w wersji czarno-białej) oraz symbolizuje światło i oświecenie.
 
 
 
Dotychczasowa witryna muzeum
 
 
 
Dlaczego strona muzeum
miałaby nie być na czasie?
 
 
 
Prosta struktura

Prosta siatka utrzymuje informacje w ładzie, ale jednocześnie zapewnia elastyczne dopasowanie przestrzeni strony do wydarzeń.
 
Najważniejsze informacje

Wystarczy rzucić okiem, by dotrzeć do informacji.
 
Jasna hierarchia

Informacje prezentowane są w logiczny sposób, co pozwala szybko i łatwo dotrzeć do potrzebnych informacji.
 
 
 
 
 
 
 
 
Droga do celu
 
 
Responsywność
 
Struktura oparta na siatce pozwala na niezwykle elastyczne skalowanie strony. Informacje zachowują swoją hierarchię, strony nie trzeba powiększać, by móc przeczytać teksty.
 
W wersji mobilnej zamiast tradycyjnego menu (trudnego w obsłudze przy użyciu telefonów komórkowych) pojawia się w intuicyjny przycisk.
 
 
 
 
 
 
Sposób na sprzedaż
 
Zamiast wyszukiwać produkty oferowane przez sklepik z pamiątkami z tabelki (jak do tej pory) lub móc kupić je tylko na miejscu, lepiej stworzyć sklepikowi z pamiątkami wirtualne okno wystawowe na stronie głównej, a funkconalny sklep zawrzeć w menu. Wyróźnienie na stronie głównej przyda się w przypadku promocji.
 
 
 
 
 
 
Dużo przestrzeni – w nowy sposób
 
Duża ilość niezagospodarowanej przestrzeni zmieniła się w budujące światło wokół elementów. Odciąża stronę, sprawia, że mimo dużej ilości różnych informacji nie traci ona ładu. A ważne informacje mogą lepiej wybrzmieć.
 
 
 
 
Redesign a odnawianie
 
 
Księga gości
 
To, ze wpisy do księgi gości to charakterystyczny element odwiedzin w muzeum, przeważyło na korzyść pozostawienia na stronie takiej funkcjonalności. Mimo tego, że od dwóch lat nie pojawił się nowy wpis postanowiono odświeżyć księgę. Bez staroświeckiej nazwy, na stronie głównej, pod treścią (jak obecnie się przyjęło), z wypowiedziami wyświetlanymi w ramach ograniczających objętość, księga nabrała charakteru. W ten sposób powstało miejsce gdzie można zapisać swoje wrażenia z wystawy, a które jednoczeście jest bardzo nowoczesne, wpisujace się w trend social media i sprawiające, że zdanie użytkowników jest ważne.
 
 
 
 
 
Twardą ręką
 
Partnerzy
 
Logotypy partnerów  i inne, których obecność na stronie jest pożądana ujednolicono zarówno wielkościowo jak i kolorystycznie. Znajdują się w pasku tuz nad stopką.
 
Linki
 
Zaprzyjażnione strony www trafiły do stopki. Dzięki nadaniu im jednego charakteru nabrały szlachetności.
 
Kontakt
 
Kontakt z osobnej podstrony również trafił na stopkę strony głównej, tak jak to ogólnie przyjęte. Zrezygnowano z powielenia tradycyjnych danych kontaktowych (znajdują się obok logotypu).
 
 
 
 
 
Pokaż co masz najlepszego
 
Panoramy
 
Hołdując faktom dotyczącym zainteresowań odwiedzających stworzono w technologii 360 stopni panoramy pozwalające na wirtualny spacer po muzeum. Atrakcyjne wykorzystanie nowych technologii powinno stanowic wizytówkę muzeum, którą to funkcję może pełnić z zaszczytnego miejsca na stonie głównej.
 
 
 
 
 
 
Kalendarium
 
Atrakcyjna w formie edukacja. Tak można określić Kalendarium, znakomicie wpisujące się w funkcję muzeum utrwalającego pamięć o zamierzchłych czasach. Kalendarium charakteryzuje się też dużą użytecznością. Służy za kalendarz, jest narzędziem przy planowaniu wycieczki i wizyty w muzeum. Po najechaniu na datę pojawia się dymek z informacjami co zaszło tego dnia na przestrzeni dziejów.
 
 
 
 
 
 
 
Generator grafik
 
Użyteczna i dobrze przemyślana strona musi też być łatwa w obsłudze. Co w przypadku, gdy jej opiekun będzie chciał zamieścić artykuł bez zdjęcia. Projekt nie przewiduje takiej możliwości, ze względu na to, by podtrzymywać atrakcyjność muzeum. Zawiera jednak rozwiązanie, które pozwala stworzyć grafikę opartą na typografii. Wystarczy wymyślić krótki tytuł artykułu, a program wygeneruje grafikę do zamieszczenia na stronie.
 
 
 
 
Prosty sposób
 

Dzięki wykorzystaniu technologii można stworzyć nowoczesną, ciekawą i lekką (zarówno wizualnie jak i sprzętowo), kompatybilną ze wszystkimi urządzeniami, odpowiadającą współczesnymi standardom stronę, nie rezygnując z jej elastyczności i możliwości przystosowania do naturalnego strumienia treści oraz zachowujac powagę instytucji.
Redesign strony muzeum
Published:

Redesign strony muzeum

Propozycja redesignu strony internetowej muzeum.

Published: